June 18, 2012

Senior softball stars take diamond one last time

The 2012 Wisconsin Fastpitch Softball Coaches Association Senior All-Star games will be played Tuesday at Zenoff Park in Stevens Point. Each team plays two games.

Here are the rosters for the Divisions 1 through 4 teams.

Division 1 Black
Rachel Behnken, Homestead
Maddie Churches, Kettle Moraine
Stephanie Huettel, West Bend West
Amand Kalupa, Brookfield East
Hayden Krueger, Westosha Central
Parris Kurszewski, Stevens Point
Emily Laufer, West Bend East
Melanie Leopold, Stevens Point
Kelsey Smith, Brookfield East
Siera Spahiu, Franklin
Jessica Tostrud, Kenosha Bradford
Jessica Werbie, Kenosha Tremper

Division 1 Red
Makenzie Becker, La Crosse Central
Rachel Defnet, Menomonee Falls
Alecia Faber, Union Grove
Alice Fitzpatrick, Union Grove
Emily Holldorf, Chippewa Falls
Kelli Hutchinson, Wilmot Union
Amber Johnson, Union Grove
Andrea Lawrence, Stoughton
Katrina O’Keefe, Union Grove
Kelsey Saucerman, Wilmot Union
Sarah Sorensen, Chippewa Falls
Kristen Wood, Wilmot Union

Division 1 Blue
Ashley Baker, Bay Port
Grace Elrick, Kaukauna
Lenae Gomez, Menasha
Abby Hansen, Kaukauna
Lindsey Luedke, Bay Port
Marissa Michalkiewicz, Appleton East
Ashley Reetz, Oshkosh North
Nicole Schmidt, Beaver Dam
Anna Shaffer, Appleton North
Ashley Van Zeeland, Kaukauna
Tierney Wittmann, Appleton East
Merina Young, Kimberly

Division 1 Gray
Maddie Bare, Fort Atkinson
Jillian Bauer, Verona
Haley Bayreuther, Janesville Craig
Michelle Farino, Madison La Follette
Amber Foerster, Fort Atkinson
Taylor Harbort, De Forest
Tessa Lewis, Madison La Follette
Stephaine Perleberg, Janesville Craig
Chandler Richards, Milton
Hanna Running, Sun Prairie
Paige Weber, Janesville Craig
Lexie Weigand, Fort Atkinson

Division 2 Black
McKayla Dantoin, Southern Door
Amy Englebert, Southern Door
Tia Fish, McFarland
Aubrey Hart, Campbellsport
Erin Higgins, Freedom
Kacey Iwen, Tomahawk
Jamie Kilps, New Berlin Eisenhower
Kendall Nelson, Tomahawk
Brittany Thomfohrda, Unity
Rachael VanWoert, River Valley
Allison Weisnicht, Shawano
Lexy Zaddack, New London

Division 2 Gray
Ali Bichler, Port Washington
Kristy Bruni, Lakeside Lutheran
Kayla DeJong, Jefferson
Jenna Jagler, Cudahy
Lily Jorgensen, Ripon
Kayla Kempfer, Mayville
Amy Lamonska, Waupun
Morgan McCue, Edgerton
Emily Paul, Delavan-Darien
Carlie Schmeling, Edgerton
Kristin Wagner, Jefferson
Emilie Wiltzius, Cudahy

Division 2 Red
Kasey Gutzmer, Monroe
Cortlyn Henning, Altoona
Tayler Jenks, West Salem
Lauren Krolikowski, Catholic Memorial
Alex Marks, Luxemburg-Casco
Demiree McAlpin, Portage
Sabra Meinen, Bloomer
Hannah Pease, Adams-Friendship
Mariah Pfundheller, Altoona
Brianna Smith, Wisconsin Dells
Alyssa Smith, Wisconsin Dells

Division 3 Black
Hatti Bartlett, Oshkosh Lourdes
Jordan Bell, Parkview
Courtney Dart, Algoma
Jenessa Denfeld, Stratford
Samantha Frombach, Stratford
Danielle Hoover, Pacelli
Hope Karban, Oconto
Zana Lorbetske, Three Lakes
Amanda Mura, Algoma
Rhianna Noble, Parkview
Camber Sannes, Amherts
Alicia Wimme, Pacelli

Division 3 Gray
Kim Albrecht, Deerfield
Tori Blumenstein, Poynette
Andrea Duncan, Lancaster
Tricia Gray, Waterloo
Brianne Hechimovich, Horicon
Taylor Holzinger, Lancaster
Holly Hornback, Poynette
Nicole Jakel, Waterloo
Taylor Loew, Horicon
Emily Neitzel, Lomira
Brie Tennyson, Kenosha Christian Life
Kirsten Tomlinson, Poynette

Division 3 Red
Sarah Andres, Fall Creek
Jenna Baumgartner, Arcadia
Rachele Johnson, Prescott
Kari Kolle, Regis
Nicole McKenzie, Grantsburg
Ashley Munroe, Cadott
Amanda Yen, Blair-Taylor
Jenna Pronschinske, Arcadia
Mary Kate Pryor, Prescott
Jessice Wirz, Regis
Gabrielle Witzany, Grantsburg
Katlin Zillmer, Luther

Division 4 Black
Katlyn DeVoe, Juda
Corinne Dunwiddie, Juda
Mikaela Dusek, Pepin
Abigail Fischer, Crivitz
Tasha Heit, Pepin
Lyndsey Jacks, Thorp
Maranda Kottke, Athens
Amber Ramos, Juda
Kristy Romag, Thorp
Tory Schave, Barneveld
Stephanie Skibba, Rosholt
Rachael Zoromski, Thorp

Division 4 Gray
Becca Bagniewski, Cochrane-Fountain City
Molly Bockhop, Belmont
Michala Boese, Pecatonica
Kasey Cook, Oakfield
Ashley Holz, Oakfield
Niki Jenkins, Belmont
Karia Jewett, Wausaukee
Danielle Treuthardt, Argyle
Taylor Wienkes, Highland
Kate Willadsen, Cochrane-Fountain City
Emily Wolfe, Highland
Ashlie Zeutzius, Wausaukee

Division 4 Red
Kristi Bartels, Potosi
Lindsey Elsing, New Lisbon
Kirstie Fritz, Southwestern
Emily Georgeson, New Lisbon
Taylour Helgeson De Soto
Danica Johnson, Spencer
Erin Ortner, Tigerton
Cassie Roach, De Soto
Fara Sellner, Tigerton
Camille Tully, De Soto
Krystal Weier, Spencer









 

Rivals.com is your source for: College Football | Football Recruiting | College Basketball | Basketball Recruiting | College Baseball | High School | College Merchandise
Site-specific editorial/photos Yahoo! Inc. All rights reserved. This website is an officially and independently operated source of news and information not affiliated with any school or team.
About | Advertise with Us | Contact | Privacy Policy | About our Ads | Terms of Service | Copyright/IP policy | Yahoo! Sports - NBC Sports Network

Statistical information 2007 STATS LLC All Rights Reserved.